• In English
 • Уряд схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері промислового забруднення. Метою Концепції реалізації державної політики в сфері промислового забруднення є створення правових та інституційних передумов для ефективного запобігання, зменшення і контролю промислового забруднення та виконання міжнародних зобов’язань України, зокрема, імплементації Директиви 2010/75/ЄС.

  У процесі реалізації Концепції очікується підвищення ефективності державного регулювання через удосконалення дозвільних процедур в сфері охорони навколишнього природного середовища та забезпечення впровадження великими підприємствами-забруднювачами найкращих доступних технологій та методів управління. Також Концепція направлена на зміцнення інституційної спроможності, удосконалення системи нагляду та контролю за дотриманням підприємствами вимог природоохоронного законодавства.

  Відповідно до розпорядження, Мінприроди має розробити та подати у Кабмін план заходів з реалізації Концепції у тримісячний термін. Впровадження Концепції здійснюватиметься до 2028 року. До 2030 року планується досягти зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел на 22,5% від обсягу викидів у 2015 році та зменшення скидів забруднених стічних вод у водні об’єкти до 5% від загального обсягу скидів, порівняно з 15,7 % у 2015 році.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 22 травня 2019 р. № 402-р
  Київ
  Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення

  1. Схвалити Концепцію реалізації державної політики у сфері промислового забруднення, що додається.

  2. Міністерству екології та природних ресурсів розробити та в установленому порядку подати у місячний строк Кабінетові Міністрів України план заходів з реалізації Концепції, схваленої цим розпорядженням.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 75