• In English
 • Уряд схвалив Концепцію Державної економічної програми поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних атомних електростанцій на період до 2024 року, згідно з якою планується розроблення та затвердження  відповідної програми.

  Концепцією встановлені напрями безпечного та економічно ефективного поводження з відпрацьованим ядерним паливом діючих АЕС України:

  технологічна витримка відпрацьованого ядерного палива у приреакторних басейнах витримки до досягнення рівня залишкового тепловиділення, прийнятного для подальшого перевезення;

  зберігання відпрацьованого ядерного палива, що утворюється на Запорізькій АЕС у передбачений проектом строк (50 років);

  вивезення відпрацьованого ядерного палива Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС для технологічного зберігання та переробки на спеціалізовані іноземні підприємства до введення в експлуатацію централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій;

  будівництво та експлуатація централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій;

  розроблення Концепції поводження з відпрацьованим ядерним паливом АЕС України на період до 2035 року та подальшу перспективу.

  Фінансування заходів програми планується за рахунок коштів державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 05 червня 2019 р. № 385-р
  Київ
  Про схвалення Концепції Державної економічної програми поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних атомних електростанцій на період до 2024 року

  1. Схвалити Концепцію Державної економічної програми поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних атомних електростанцій на період до 2024 року, що додається.

  Визначити Міністерство енергетики та вугільної промисловості державним замовником Програми.

  2. Міністерству енергетики та вугільної промисловості разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити і подати у шестимісячний строк Кабінетові Міністрів України проект Державної економічної програми поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних атомних електростанцій на період до 2024 року.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 37