• In English
  • Уряд затвердив Експортну стратегію України: Дорожню карту стратегічного розвитку торгівлі на період 2017—2021 років.

    Документом визначено орієнтири для розвитку торговельних відносин України, подолання перешкод та використання наявних можливостей для розвитку експорту.

    Кінцевою метою та основним завданням Експортної стратегії є перехід до експорту наукомісткої інноваційної продукції для сталого розвитку та успіху України на світових ринках.

    Дорожня карта визначає стратегічні цілі розвитку торгівлі України на наступні чотири роки. Серед них: створення умов для розвитку сфер торгівлі та інновацій задля диверсифікації експорту українських товарів та послуг, підтримка експорту з боку держави, а також підвищення рівня знань та навичок, необхідних підприємствам для здійснення міжнародної торгівлі.

    Також у рамках Експортної Стратегії було затверджено перелік нових перспективних ринків, які зможуть замінити традиційні експортні ринки, доступ на які ускладнено через політичну ситуацію. Зокрема, було визначено топ-20 ринків, які, за умови вибору правильних форм і інструментів роботи з ними, здатні показати досить швидкі результати. Серед них, крім країн ЄС: Єгипет, Індія, Білорусь, Грузія, Молдова, Іран, Саудівська Аравія, Китай, Японія, США, Канада, Швейцарія та Бангладеш.

    Кабінет Міністрів України
    Розпорядження
    від 27 грудня 2017 р. № 1017-р
    Київ
    Про схвалення Експортної стратегії України (“дорожньої карти” стратегічного розвитку торгівлі) на 2017—2021 роки

    1. Схвалити Експортну стратегію України (“дорожню карту стратегічного розвитку торгівлі) на 2017—2021 роки (далі — Стратегія), що додається.

    2. Затвердити план завдань і заходів з реалізації Експортної стратегії України (“дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі) на 2017—2021 роки згідно з додатком.

    3. Заінтересованим центральним органам виконавчої влади забезпечити:

    виконання плану завдань і заходів, затвердженого пунктом 2 цього розпорядження, та передбачати під час складання бюджетних запитів на відповідний рік кошти, необхідні для його виконання;

    подання щороку до 31 березня Кабінету Міністрів України пропозицій щодо внесення змін до Стратегії.

    4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській держадміністраціям подавати щокварталу до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, Міністерству економічного розвитку і торгівлі інформацію про стан виконання Стратегії та плану з її реалізації.

    5. Міністерству економічного розвитку і торгівлі забезпечити підготовку та подання щороку до 31 березня Кабінету Міністрів України звіту про стан виконання Стратегії та плану з її реалізації.

           Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

    Інд. 67