• In English
 • Уряд спрямував кошти, отримані від Європейського Союзу в рамках реалізації спільної з ЄС програми співробітництва, на заходи з реформування, розвитку та гармонізації національної системи технічного регулювання та приведення її у відповідність до європейських стандартів.

  Зокрема, перерозподілено залишок коштів спеціального фонду державного бюджету для здійснення заходів щодо захисту прав споживачів,  стандартизації, метрології, сертифікації, підтвердження відповідності та управління якістю.

  Сума бюджетних коштів, що розподіляється, становить 5,2 млн гривень і є еквівалентом у національній валюті України 178 567 євро, отриманих від ЄС у 2017 році.

  Нагадаємо, що 21 грудня 2009 року між Урядом України та ЄС було укладено Угоду про фінансування програми “Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом”, яка спрямована на усунення технічних бар'єрів у торгівлі між ЄС та Україною, зокрема модернізацію інституціональної інфраструктури забезпечення якості.

  Загальний бюджет фінансування програми становить 45 млн. євро, з яких пряма бюджетна підтримка становить 39 млн. євро, та технічна допомога, спрямована на впровадження бюджетної підтримки, – 6 млн. євро.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 28 березня 2018 р. № 192-р
  Київ
  Про розподіл у 2018 році залишку коштів спеціального фонду державного бюджету для здійснення заходів щодо захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, сертифікації, підтвердження відповідності та управління якістю

  1. Відповідно до статті 22 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” розподілити залишок коштів спеціального фонду державного бюджету, що обліковується за Міністерством фінансів у сумі 5 213,5 тис. гривень, джерелом формування якого є друга частина четвертого траншу, отриманого від Європейського Союзу в рамках реалізації Угоди про фінансування програми “Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом”, Міністерству економічного розвитку і торгівлі для здійснення заходів щодо захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, сертифікації, підтвердження відповідності та управління якістю за програмою 1201440 “Виконання програми “Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом”.

  2. Забезпечити:

  Міністерству фінансів — внесення відповідних змін до розпису державного бюджету;

  Державній казначейській службі — перерахування зазначених у пункті 1 цього розпорядження коштів Міністерству економічного розвитку і торгівлі;

  Міністерству економічного розвитку і торгівлі — використання зазначених бюджетних коштів відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, сертифікації, підтвердження відповідності та управління якістю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 р. № 888 “Питання виконання Угоди про фінансування програми “Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 74, ст. 2631; 2011 р., № 47, ст. 1911).

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 52