• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 19 червня 2023 р. № 652
  Київ
  Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися із пропозицією Міністерства у справах ветеранів стосовно реалізації з 1 липня 2023 р. по 31 грудня 2023 р. експериментального проекту щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській областях (далі — експериментальний проект).

  2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя, що додається.

  3. Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській обласним державним (військовим) адміністраціям вжити заходів до реалізації експериментального проекту та до 31 січня 2024 р. подати Міністерству у справах ветеранів інформацію про результати реалізації експериментального проекту.

  4. Рекомендувати:

  Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській обласним державним (військовим) адміністраціям утворити у структурі обласних державних (військових) адміністрацій структурний підрозділ з питань ветеранської політики за рахунок перерозподілу обов’язків та штатної чисельності інших структурних підрозділів;

  сільським, селищним, міським радам та їх виконавчим органам (за згодою) або військовим адміністраціям населених пунктів (у разі їх утворення) в областях, які беруть участь у експериментальному проекті, забезпечити функціонування в адміністративному центрі відповідної територіальної громади сервісного офісу у справах ветеранів шляхом покладення його функцій на існуючі комунальні некомерційні підприємства або комунальні установи, які належать до сфери їх управління.

  5. Міністерству у справах ветеранів протягом двох місяців після отримання інформації про результати реалізації експериментального проекту підготувати пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів з метою запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя та подати Кабінетові Міністрів України відповідний проект акта.

          Прем’єр-міністр України                                                  Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73