• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 04 червня 2024 р. № 648
  Київ
  Про реалізацію експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби стосовно реалізації до набрання чинності законом щодо надання адміністративних послуг громадянам України за межами України, але не більше шести місяців з дня набрання чинності цією постановою, експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України.

  2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України, що додається.

  3. Установити, що:

  розміщений за межами України відокремлений підрозділ (філія, представництво) державного підприємства, що належить до сфери управління Державної міграційної служби та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру, здійснює прийняття документів для надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України;

  Державна міграційна служба, державне підприємство, що належить до сфери управління Державної міграційної служби та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру, забезпечує процедуру оформлення та видачі громадянам України, які перебувають за межами України, паспортів громадянина України, паспортів громадянина України для виїзду за кордон, документи для оформлення яких подані відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України, оформлення, обміну іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2022 р. № 678 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 49, ст. 2774; 2023 р., № 82, ст. 4711).

  4. Міністерству внутрішніх справ:

  забезпечити координацію заходів щодо реалізації експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України;

  подати протягом шести місяців після завершення зазначеного експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про результати його реалізації, а також (у разі потреби) пропозиції щодо вдосконалення законодавства у відповідних сферах.

  5. Ця постанова набирає чинності з 30 червня 2024 р. та діє до набрання чинності законом щодо надання адміністративних послуг громадянам України за кордоном, але не більше шести місяців з дня набрання чинності цією постановою.

  Прем’єр-міністр України                           Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 29