• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 15 липня 2020 р. № 885-р
  Київ
  Про реалізацію соціальної благодійної програми з відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад Донецької та Луганської областей

  З метою створення умов для відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад, що розташовані поблизу контрольних пунктів в’їзду/виїзду в Донецькій та Луганській областях:

  1. Реалізувати соціальну благодійну програму з відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад Донецької та Луганської областей (далі — Програма).

  Установити, що вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2012 р. № 899 “Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі незатвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку” (Офіційний вісник України, 2012 р., № 75, ст. 3027) у частині заборони здійснювати витрати на благодійну та іншу допомогу не поширюються на акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” під час здійснення витрат на реалізацію Програми.

  2. Визначити пріоритетними напрямами Програми: встановлення сонячних електростанцій на дахи та/або фасади житлових будинків і будівель, в яких розміщені об’єкти соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров’я, культури тощо), правоохоронні органи, органи державної влади та органи місцевого самоврядування; улаштування на базі фотоелектричних модулів освітлення пішохідних переходів, мостів та місць загального користування, зарядних пристроїв для засобів стільникового зв’язку тощо.

  3. Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій разом із Міністерством розвитку громад та територій, Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями, акціонерним товариством “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” (за згодою) затвердити перелік об’єктів за напрямами, передбаченими пунктом 2 цього розпорядження, для здійснення заходів Програми.

  4. Акціонерному товариству “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” (за згодою) та/або його афілійованим підприємствам надавати благодійну допомогу власникам/балансоутримувачам об’єктів і споруд, що увійшли до переліку об’єктів, затвердженого відповідно до пункту 3 цього розпорядження, на загальну суму до 100 млн. гривень.

  Під час визначення обсягів коштів благодійної допомоги в розрізі об’єктів за напрямами, передбаченими пунктом 2 цього розпорядження, передбачити витрати на виготовлення проектно-кошторисної документації, її експертизу в разі необхідності, отримання містобудівних умов та обмежень, придбання, монтаж, пусконалагоджувальні роботи з встановлення сонячних електростанцій, зарядних пристроїв, елементів освітлення, іншого обладнання та на приєднання об’єктів, визначених пунктом 3 цього розпорядження, до електромереж операторів систем розподілу електроенергії.

  5. Акціонерному товариству “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” (за згодою) передбачити у фінансових планах на 2020 та 2021 роки витрати на реалізацію Програми.

  6. Донецькій та Луганській обласним державним адміністраціям сприяти в реалізації Програми, у тому числі в частині залучення операторів систем розподілу, які провадять свою діяльність у межах ліцензійних територій, на яких розташовані об’єкти, що включені до переліку, затвердженого відповідно до пункту 3 цього розпорядження, з метою надання організаційної та технічної допомоги щодо їх приєднання до електричних мереж тощо.

  7. Міністерству соціальної політики забезпечити розроблення нормативно-правового акта, яким передбачити норму щодо неврахування допомоги, одержаної в межах реалізації Програми, до сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) під час призначення всіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї/домогосподарства.

          Прем’єр-міністр України                                       Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 82