• In English
 • Уряд ухвалив рішення про початок пілотного проекту щодо запровадження Національної програми стажування в центральних органах виконавчої влади. Пілотний проект передбачає відпрацювання механізму залучення молоді до стажування в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, а також в Секретаріаті Кабінету Міністрів України.

  В рамках проекту близько 30 студентів та випускників закладів вищої освіти зможуть пройти стажування в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, Міністерстві інфраструктури, Міністерстві закордонних справ, Міністерстві молоді та спорту і Секретаріаті Кабінету Міністрів України.

  Пілотний проект триватиме до 30 вересня. По завершенні проекту Уряд отримає пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань стажування громадян України з числа молоді та розгляне можливість запуску Національної програми стажування на всеукраїнському рівні.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 23 травня 2018 р. № 425
  Київ
  Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження Національної програми стажування в центральних органах виконавчої влади

  Відповідно до абзацу другого пункту 6 частини першої статті 20 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” з метою  активізації стажування громадян України з числа молоді у центральних органах виконавчої влади для ознайомлення з функціонуванням державної служби Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі стосовно необхідності реалізації пілотного проекту щодо запровадження Національної програми стажування в центральних органах виконавчої влади (далі — пілотний проект), що передбачає відбір громадян України з числа молоді на конкурсних засадах, підвищення результативності стажування, підготовку пропозицій стосовно вдосконалення законодавства з питань стажування громадян України з числа молоді за результатами проведення такого стажування.

  2. Затвердити Порядок реалізації пілотного проекту щодо запровадження Національної програми стажування в центральних органах виконавчої влади, що додається.

  3. Утворити Координаційний комітет Національної програми стажування в центральних органах виконавчої влади (далі — Координаційний комітет) як тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України для забезпечення узгоджених дій центральних органів виконавчої влади з формування та реалізації державної політики щодо кадрового забезпечення органів виконавчої влади у складі згідно з додатком.

  4. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Координаційного комітету покласти на Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

  5. Установити, що в реалізації пілотного проекту беруть участь Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство інфраструктури, Міністерство закордонних справ, Міністерство молоді та спорту і Секретаріат Кабінету Міністрів України.

  Центральні органи виконавчої влади, які не беруть участі в реалізації пілотного проекту,  можуть приєднатися до пілотного проекту за рішенням відповідного керівника державної служби.

  6. Центральним органам виконавчої влади, які беруть участь у пілотному проекті:

  забезпечити стажування громадян України з числа молоді відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою;

  подати до 5 жовтня 2018 р. Кабінетові Міністрів України та Координаційному комітетові інформацію про результати реалізації пілотного проекту та пропозиції стосовно вдосконалення законодавства з питань стажування громадян України з числа молоді.

  7. Установити, що  пілотний проект реалізується до 30 вересня 2018 року.

  8. Секретаріату Кабінету Міністрів України:

  забезпечити інформаційну підтримку реалізації пілотного проекту;

  зареєструвати доменне ім’я веб-сайту пілотного проекту, запропоноване Координаційним комітетом, в спеціальному публічному домені gov.ua.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 19