• In English
 • Уряд підтримав пропозицію Міністерства юстиції щодо проведення обов’язкового анонімного тестування осіб, які мають намір здійснювати діяльність державних реєстраторів.

  Зазначена ініціатива буде реалізована у рамках 2-річного експериментального проекту Мін’юсту з організації  визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно до законів України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань“.

  Професійна підготовленість потенційних  державних реєстраторів, а саме перевірка наявності у них знань та навичок, необхідних для здійснення такої діяльності, буде проводитись Міністерством юстиції України шляхом періодичного автоматизованого анонімного тестування.

  Очікується, що в результаті реалізації експериментального проекту  зменшиться кількість скарг на дії державних реєстраторів, підвищиться якість надання ними  адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та бізнесу, зросте рівень суспільної довіри до державних інституцій.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 24 жовтня 2018 р. № 860
  Київ
  Про реалізацію експериментального проекту у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства юстиції щодо реалізації протягом 2019—2020 років експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відповідно до Законів України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” (далі — експериментальний проект).

  2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, що додається.

  3. Міністерству юстиції:

  оприлюднити інформацію про реалізацію експериментального проекту на своєму офіційному веб-сайті;

  вжити заходів до організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення реалізації експериментального проекту;

  подати не пізніше ніж через три місяці після реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про його результати.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 29