• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 04 листопада 2022 р. № 1249
  Київ
  Про реалізацію експериментального проекту щодо отримання довідки про визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі розрахунковим методом в електронній формі

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів стосовно реалізації у період з 15 листопада 2022 р.
  по 31 грудня 2023 р. експериментального проекту щодо отримання довідки про визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі розрахунковим методом в електронній формі (далі — експериментальний проект).

  2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо отримання довідки про визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі розрахунковим методом в електронній формі, що додається.

  3. Установити, що:

  1) координатором експериментального проекту є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів;

  2) учасниками експериментального проекту є фізичні особи, фізичні особи — підприємці та юридичні особи, які виявили намір приєднатися до експериментального проекту з використанням Єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема”.

  4. Державній службі з надзвичайних ситуацій:

  до 15 листопада 2022 р. наповнити Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема” відомостями про гідрометеорологічні організації Державної служби з надзвичайних ситуацій, які проводять спостереження за станом забруднення атмосферного повітря на стаціонарних пунктах, а також переліком речовин, за якими здійснюються стаціонарні спостереження та розраховуються величини фонових концентрацій у кожній з таких гідрометеорологічних організацій Державної служби з надзвичайних ситуацій;

  починаючи з 15 листопада 2022 р. забезпечити постійне наповнення Єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема” відомостями про гідрометеорологічні організації Державної служби з надзвичайних ситуацій, які проводять гідрометеорологічні та спеціалізовані гідрометеорологічні спостереження за станом забруднення атмосферного повітря на стаціонарних пунктах, а також переліком речовин, за якими здійснюються стаціонарні спостереження та розраховуються величини фонових концентрацій у кожній з таких гідрометеорологічних організацій Державної служби з надзвичайних ситуацій.

  5. Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів:

  подати не пізніше ніж через два місяці після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про його результати;

  оприлюднити інформацію про реалізацію експериментального проекту на власному офіційному веб-сайті;

  за результатами реалізації експериментального проекту подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо доцільності внесення змін до актів законодавства.


  Прем’єр-міністр України                                                            Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 75