• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 17 червня 2022 р. № 692
  Київ
  Про припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації та застосування деяких міжнародних договорів України з Російською Федерацією

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Припинити дію Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації, вчиненої 16 січня 1997 р. у м. Москві.

  2. На період до припинення дії Угоди, зазначеної у пункті 1 цієї постанови, відповідно до статті 6 такої Угоди зупинити дію статей 1 і 2 Угоди в частині можливості громадян Російської Федерації в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом, перебувати і пересуватися територією України без віз на підставі документів, зазначених у пунктах 2, 3, 4, 6 і 8 переліку документів громадян Російської Федерації для в’їзду, виїзду, перебування і пересування територією України, наведеного в Додатку 1 до Угоди.

  3. Відповідно до статті 7 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації, вчиненої 18 жовтня 2011 р. у м. Донецьку, запровадити тимчасові обмеження на перетинання державного кордону України громадянами Російської Федерації — жителями прикордонних регіонів Російської Федерації в частині можливості перетинання кордону України на підставі документів, зазначених у пунктах 1, 2, 3 і 4 переліку документів, дійсних для перетинання кордону громадянами України та Російської Федерації, які постійно проживають у прикордонних регіонах, наведеного в Додатку 3 до зазначеної Угоди для громадян Російської Федерації.

  Установити, що громадяни Російської Федерації — жителі прикордонних регіонів Російської Федерації в’їжджають в Україну та виїжджають з України виключно через міжнародні та міждержавні пункти пропуску.

  4. Міністерству закордонних справ повідомити в установленому порядку Уряд Російської Федерації про припинення дії Угоди, зазначеної у пункті 1 цієї постанови, та про зміни в застосуванні угод, зазначених у пунктах 2 та 3 цієї постанови.

  5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 86 “Деякі питання перетинання державного кордону Україниˮ (Офіційний вісник України, 2015 р., № 19, ст. 519).

  6. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 липня 2022 року.

  Прем’єр-міністр України                                Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 27