• In English
 • Уряд заборонив ввезення на територію України клінкерів цементних за кодом згідно УКТ ЗЕД 2523 10 00 00 походженням з Російської Федерації.

  Рішення прийнято з метою вжиття заходів у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії щодо України, що застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором, та відповідно до частини одинадцятої статті 29 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, а також з урахуванням численних звернень представників вітчизняної цементної промисловості щодо необхідності збереження вітчизняної галузі та недопущення залежності держави від імпорту клінкерів цементних (напівфабрикату для виробництва цементу) з Російської Федерації.

  На даний час виробничі потужності українських підприємств здатні повністю задовольнити потреби внутрішнього ринку України.

  Зазначений захід призведе до поліпшення господарського становища українських виробників у цій галузі, збереження і збільшення кількості робочих місць.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 29 серпня 2018 р. № 670
  Київ
  Про внесення зміни до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації

  Кабінет Міністрів України постановляє:  

  1. Внести зміну до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1147 “Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 3, ст. 180, № 7, ст. 357; 2018 р., № 2, ст. 72, № 52, ст. 1824), доповнивши його такою позицією:

  “2523 10 00 00  Клінкери цементні”.

  2. Ця постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 67