• In English
 • Урядом прийнято рішення про передачу державного підприємства “НЕК “Укренерго” із сфери управління Міненерговугілля до сфери управління Мінфіну. Рішення прийняте з метою виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

  Це сприятиме відокремленню та незалежності оператора системи передачі електричної енергії в умовах функціонування нової моделі ринку електричної енергії відповідно до Закону України “Про ринок електричної енергії”. Останнім, зокрема, передбачено, що органи державної влади, до сфери яких належать суб’єкти господарювання, які провадять діяльність з виробництва та/або постачання електричної енергії, та, які провадять діяльність з передачі електричної енергії, повинні бути незалежними під час прийняття рішень щодо управління зазначеними суб’єктами господарювання.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 14 листопада 2018 р. № 1001-р
  Київ
  Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” до сфери управління Міністерства фінансів

  Передати цілісний майновий комплекс державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” (код згідно з ЄДРПОУ 00100227) із сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості до сфери управління Міністерства фінансів.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 25