Відповідно до рішення Конституційного Суду Україну по справі № 1-1/2018 від 28.02.2018 визнаний неконституційним Закон України “Про засади державної мовної політики”, зокрема втратили чинність положення статті 26 щодо маркування лікарських засобів, медичних виробів, які підлягають закупівлі за результатами закупівельної процедури, проведеної спеціалізованою організацією, мовою оригіналу.
Уряд затвердив внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. № 622 “Деякі питання здійснення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі”, а саме щодо маркування товарів, які підлягають закупівлі за результатами закупівельної процедури, проведеної спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”, на виконання угоди щодо закупівлі між МОЗ та відповідною спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі, а також написання інструкції про застосування таких товарів може виконуватись як державною мовою, так і мовою оригіналу – будь-якою мовою відмінною від державної. У разі здійснення маркування таких товарів та написання інструкції про їх застосування мовою оригіналу МОЗ може забезпечити організацію перекладу інструкції про застосування товарів на державну мову.
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести зміну до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. № 622 “Деякі питання здійснення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 69, ст. 2260; 2016 р., № 68, ст. 2305; 2018 р., № 28 ст. 1002), виклавши підпункт 5 в такій редакції:
“5) маркування товарів, які підлягають закупівлі за результатами закупівельної процедури, проведеної спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”, на виконання угоди щодо закупівлі між Міністерством охорони здоров’я та відповідною спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі, а також написання інструкції про застосування таких товарів може здійснюватися як державною мовою, так і мовою оригіналу — будь-якою мовою, відмінною від державної. У разі здійснення маркування таких товарів та написання інструкції про їх застосування мовою оригіналу Міністерство охорони здоров’я може забезпечити організацію перекладу інструкції про застосування товарів на державну мову.”.
Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН
Інд. 73