• In English
 • Урядом прийнято розпорядження щодо невизнання Україною паспортних документів, виданих уповноваженими органами іноземної держави.

  Розпорядження прийнято у відповідь на указ президента РФ від 24 квітня 2019 року “Об определении в гуманитарных целях категорий лиц, имеющих право обратиться с заявлениями о приеме в гражданство России в упрощенном порядке”, яким передбачено видачу паспортних документів (надання громадянства у спрощеному порядку) особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях України у Донецькій та Луганській областях.

  Російська Федерація відкрила центри видачі російських паспортів у м. Новошахтинську, Ростовська область Російської Федерації (з 29 квітня 2019 року для осіб з тимчасово окупованих територій України у Луганській області) та в с. Покровське, Ростовська область Російської Федерації  (з 30 квітня 2019 року для осіб з тимчасово окупованих територій України у Донецькій області).

  Такі дії держави-агресора порушують норми міжнародного права та законодавства України, а також ставлять під загрозу національні інтереси України.

  Саме тому, прийняте рішення не визнавати, починаючи з відповідної дати, паспортні документи, видані цими уповноваженими органами (підрозділами) Російської Федерації.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 08 травня 2019 р. № 362-р
  Київ
  Про невизнання Україною паспортних документів, виданих уповноваженими органами іноземної держави

  1. Зважаючи на постійне порушення принципів та норм міжнародного права та у зв’язку із систематичною видачею іноземною державою паспортних документів, що заподіює шкоду національним інтересам України, вважати такими, що не визнаються Україною, паспортні документи, видані уповноваженими органами (підрозділами) іноземної держави згідно з переліком, що додається.

  2. Адміністрації Державної прикордонної служби забезпечити виконання цього розпорядження.

  3. Це розпорядження набирає чинності з 31 травня 2019 року.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 29