• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 24 листопада 2022 р. № 1313
  Київ
  Про надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії

  На виконання Указу Президента України від 14 листопада 2022 р. № 771 “Про надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азіїˮ Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Міністерству внутрішніх справ, Державній службі з надзвичайних ситуацій забезпечити надання товарів гуманітарної допомоги — зерна пшениці (не нижче 3 класу) та/або зерна кукурудзи загальним обсягом до 125 000 метричних тонн шляхом поставки до Республіки Судан, Республіки Ємен, Республіки Кенія, Федеративної Республіки Нігерія (далі — держави Африки та Азії).

  2. Виділити Міністерству внутрішніх справ (для Державної служби з надзвичайних ситуацій) 900 млн. гривень для закупівлі та поставки до держав Африки та Азії зерна пшениці (не нижче 3 класу) та/або зерна кукурудзи обсягом до 64 000 метричних тонн.

  Міністерству фінансів:

  здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету;

  забезпечити додаткове виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для виконання пункту 1 цієї постанови у повному обсязі (з урахуванням поданого Державною службою з надзвичайних ситуацій звіту про використання коштів, виділених відповідно до абзацу першого цього пункту).

  3. Державній казначейській службі здійснити відкриття асигнувань та платежі за видатками резервного фонду державного бюджету, передбаченими в абзаці першому пункту 2 цієї постанови, у першочерговому порядку.

  4. Міністерству закордонних справ узгодити з Організацією Об’єднаних Націй та відповідними органами держав Африки та Азії питання щодо поставки товарів гуманітарної допомоги з українських морських торговельних портів до портів призначення (на умовах поставки CIF) та передачі гуманітарної допомоги.

  5. Державній службі з надзвичайних ситуацій:

  узгодити з Міністерством закордонних справ перелік портів призначення і одержувачів зерна пшениці та/або зерна кукурудзи;

  здійснити в межах коштів, виділених відповідно до абзацу першого пункту 2 цієї постанови, в установленому порядку закупівлю зерна пшениці (не нижче 3 класу) та/або зерна кукурудзи на умовах поставки CIF та оплату їх вартості у національній валюті України за фактом завантаження судна в порту України.

  6. Міністерству аграрної політики та продовольства, Міністерству економіки, Міністерству інфраструктури сприяти Державній службі з надзвичайних ситуацій у виконанні цієї постанови.

  7. Державній митній службі забезпечити оперативне митне оформлення гуманітарної допомоги, а Адміністрації Державної прикордонної служби — першочергове здійснення контролю під час перетинання вантажем гуманітарної допомоги державного кордону.

  8. Міністерству внутрішніх справ у десятиденний строк після виконання умов поставки подати Міністерству економіки, Міністерству фінансів та Державній казначейській службі звіт про використання коштів, виділених відповідно до абзацу першого пункту 2 цієї постанови.

           Прем’єр-міністр України                          Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73