• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 16 вересня 2022 р. № 1040
  Київ
  Про надання гуманітарної допомоги Федеративній Демократичній Республіці Ефіопія та Федеративній Республіці Сомалі

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Відповідно до статті 10 Закону України “Про гуманітарну допомогу” виділити Міністерству внутрішніх справ (для Державної служби з надзвичайних ситуацій) 420 млн. гривень для відшкодування вартості зерна пшениці (не нижче 3 класу) в кількості до 50 000 метричних тонн з метою надання гуманітарної допомоги Федеративній Демократичній Республіці Ефіопія та Федеративній Республіці Сомалі.

  Міністерству фінансів здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

  2. Міністерству закордонних справ узгодити з Організацією Об’єднаних Націй та компетентними органами Федеративної Демократичної Республіки Ефіопія та Федеративної Республіки Сомалі питання доставки та оплати транспортування зерна з Одеського морського торговельного порту до портів цих країн за рахунок коштів міжнародних організацій.

  3. Надання гуманітарної допомоги здійснити за рахунок зерна пшениці, що перебуває у власності акціонерного товариства “Державна продовольчо-зернова корпорація України”.

  4. Державній службі з надзвичайних ситуацій здійснити відшкодування акціонерному товариству “Державна продовольчо-зернова корпорація України” вартості зерна на умовах поставки FOB за середньоринковою ціною, яка склалася на ринку України на умовах FOB до глибоководних портів Чорного моря, з урахуванням податку на додану вартість станом на дату набрання чинності цією постановою та передачу гуманітарної допомоги.

  5. Державній казначейській службі здійснити відкриття асигнувань та платежі за видатками резервного фонду державного бюджету, передбаченими в пункті 1 цієї постанови, у першочерговому порядку.

  6. Міністерству внутрішніх справ у десятиденний строк після виконання умов поставки FOB подати Міністерству економіки, Міністерству фінансів та Державній казначейській службі звіт про використання коштів, виділених відповідно до пункту 1 цієї постанови.

  Міністерству економіки разом з Міністерством фінансів за результатами зазначеного звіту подати проект рішення Кабінету Міністрів України щодо додаткового виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для відшкодування повної вартості зерна, визначеної відповідно до пункту 4 цієї постанови.

  7. Державній митній службі забезпечити оперативне митне оформлення, а Адміністрації Державної прикордонної служби — першочергове здійснення контролю під час перетинання вантажем гуманітарної допомоги державного кордону.

  8. Ця постанова набирає чинності з дня набрання чинності рішенням Президента України про надання гуманітарної допомоги Федеративній Демократичній Республіці Ефіопія та Федеративній Республіці Сомалі.

           Прем’єр-міністр України                                                    Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73