• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 03 серпня 2020 р. № 674
  Київ
  Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Установити, що з 1 серпня 2020 р. у разі, коли щомісячний розмір пенсійної виплати в разі втрати годувальника, призначеної відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в членів сім’ї осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні здійснення зазначених заходів, перебуваючи безпосередньо в районах та у період їх здійснення, та загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення безпосередньо в районах її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпечення здійснення зазначених заходів безпосередньо в районах та у період їх здійснення, або смерть яких пов’язана із захистом Батьківщини, не досягає 7 800 гривень, таким членам сім’ї встановлюється адресна допомога до пенсійної виплати в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

  Якщо пенсія в разі втрати годувальника призначена відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” на двох і більше членів сім’ї, адресна допомога до пенсійної виплати, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, що не вистачає до 6 100 гривень на кожного члена сім’ї осіб, зазначених в абзаці першому цього пункту.

  Пенсійна виплата, обчислена з урахуванням положень абзаців першого і другого цього пункту на всіх членів сім’ї, виплачується у межах максимального розміру пенсії, визначеного частиною сьомою статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

  2. Фінансування виплат, передбачених пунктом 1 цієї постанови, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, що передбачені за програмою 2506080 “Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду”.

  3. Пенсійному фонду України забезпечити перерахунок пенсій, передбачений пунктом 1 цієї постанови, за матеріалами пенсійних справ з 1 серпня 2020 року.

          Прем’єр-міністр України                                   Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73