• In English
 • Урядом прийнято рішення щодо скасування обов’язкового застосування Книги відгуків та пропозицій суб’єктами господарювання сфери торгівлі.

  У всіх країнах ЄС існує обов’язковість дотримання прав споживачів та розгляд звернень споживачів представниками бізнесу. Бізнесом застосовуються для комунікацій із споживачами різні технології та засоби (від класичного листування до онлайн-платформ для звернень). Водночас такого інструменту як “паперова” книга відгуків і пропозицій у країнах ЄС не існує.

  Скасування обов’язкового застосування Книги відгуків та пропозицій не вплине на стан захисту прав споживачів, не змінить обов’язковість розгляду звернень споживачів суб’єктами господарювання.

  Урядове рішення відкриває нові можливості для комунікацій, сприятиме застосуванню різноманітних інструментів комунікацій між бізнесом та споживачем, що сприятиме поліпшенню бізнес-клімату та дозволить зменшити кількість “формальних” перевірок бізнесу.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 06 березня 2019 р. № 168
  Київ
  Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. № 833 (Офіційний вісник України, 2006 p., № 25, ст. 1818; 2013 p., № 27, ст. 926), зміни, що додаються.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 67