• In English
 • Уряд прийняв рішення щодо проведення у 2019 році оглядів витрат державного бюджету в окремих сферах.

  Огляд витрат є сучасним інструментом системи управління державними фінансами, який дає можливість не тільки підвищити ефективність і результативність використання бюджетних коштів, але й удосконалити механізми реалізації державної політики у різних сферах.

  У поточному році до огляду  витрат залучаються п’ять міністерств: МОН, МОЗ, Міненерговугілля, Мінсоцполітики та Мінагрополітики, в яких буде проведено огляди витрат у відповідних сферах.

  Огляди витрат проводитимуть спеціально створені робочі групи, до складу яких, зокрема, входитимуть представники відповідних міністерств та Мінфіну, а також незалежні експерти.

  Терміном подання Кабінету Міністрів звітів робочих груп про огляди витрат у відповідних сферах визначено 1 грудня 2019 року.

  Зазначені міністерства мають оприлюднити такі звіти на своїх офіційних сайтах та представити їх на засіданні Кабінету Міністрів.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 27 березня 2019 р. № 211-р
  Київ
  Про проведення у 2019 році оглядів витрат державного бюджету в окремих сферах

  1. Міністерству освіти і науки,  Міністерству охорони здоров’я,  Міністерству енергетики та вугільної промисловості,  Міністерству соціальної політики, Міністерству аграрної політики та продовольства:

  провести огляди витрат державного бюджету в окремих сферах та відповідно до цілей згідно з додатком;

  за результатами огляду витрат державного бюджету, якщо винайдено можливість економії бюджетних коштів, підготувати пропозиції щодо перерозподілу таких коштів на інші пріоритети своєї діяльності під час підготовки пропозицій до Бюджетної декларації.

  2. Керівникам міністерств, визначених у пункті 1 цього розпорядження:

  у двотижневий строк з дня набрання чинності цим розпорядженням затвердити за погодженням з Міністерством фінансів склад робочих груп з проведення огляду витрат державного бюджету у відповідній сфері;

  забезпечити проведення оглядів витрат державного бюджету у відповідних сферах згідно з організаційно-методологічними засадами проведення оглядів витрат державного бюджету, визначеними Міністерством фінансів;

  забезпечити подання щомісяця до 5 числа Кабінетові Міністрів України та Міністерству фінансів інформації про поточний стан проведення огляду витрат державного бюджету у відповідній сфері;

  подати до 1 грудня 2019 р. Кабінетові Міністрів України звіти про зазначені огляди;

  забезпечити оприлюднення звітів про огляди витрат державного бюджету на офіційних веб-сайтах міністерств у триденний строк з дня їх подання Кабінетові Міністрів України;

  представити звіти про огляди витрат державного бюджету на засіданні Кабінету Міністрів України.

  3. Керівникам центральних органів виконавчої влади сприяти діяльності робочих груп з проведення огляду витрат державного бюджету у відповідній сфері шляхом:

  надання інформації, необхідної для проведення огляду витрат державного бюджету у відповідній сфері;

  надання роз’яснень з питань, які виникають під час проведення огляду витрат;

  участі за запрошенням (надання повноваження на участь) у засіданнях робочих груп та інших заходах;

  забезпечення взаємодії робочої групи з підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери їх управління.

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 67