• In English
 • Уряд удосконалив Порядок спрямування до спеціальних фондів обласних бюджетів та бюджету м. Києва 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, визначених у розписі державного бюджету за загальним фондом, та поквартальної компенсації з державного дорожнього фонду, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 726.

  Запроваджені зміни дозволяють збалансувати використання коштів державного дорожнього фонду, які згідно, з пунктом 33 розділу VI Бюджетного кодексу України, мають бути спрямовані на виплату поквартальної компенсації у разі отримання обласними бюджетами та бюджетом м. Києва в цілому в Україні за рахунок митного експерименту коштів в обсязі менш як 1,5 млрд. гривень протягом I кварталу, 3 млрд. гривень — першого півріччя, 4,5 млрд. гривень — дев’яти місяців та 6 млрд. гривень — за рік.

  Тепер така компенсація буде спрямовуватись лише при умові повного використання коштів митного експерименту облдержадміністраціями на оплату дорожніх робіт та при 100% наповненні державного дорожнього фонду з джерел фінансування дорожнього господарства України.

  Прийняття постанови дасть змогу забезпечити ефективне використання коштів державного дорожнього фонду, сприятиме розвитку дорожньої інфраструктури та попередить недофінансування робіт на об’єктах, які фінансуються за рахунок коштів державного дорожнього фонду, перелік яких затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 78-р.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 12 вересня 2018 р. № 769
  Київ
  Про внесення змін до Порядку спрямування до спеціальних фондів обласних бюджетів та бюджету м. Києва 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, визначених у розписі державного бюджету за загальним фондом, та поквартальної компенсації з державного дорожнього фонду

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести до Порядку спрямування до спеціальних фондів обласних бюджетів та бюджету м. Києва 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, визначених у розписі державного бюджету за загальним фондом, та поквартальної компенсації з державного дорожнього фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 726 “Про проведення експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування, ділянок вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування, в усіх областях та м. Києві, а також дорожньої інфраструктури у м. Києві” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 76, ст. 2523; 2016 р., № 12, ст. 508; 2017 р., № 22, ст. 606; 2018 р., № 22, ст. 732), зміни, що додаються.

  2. Установити, що поквартальна компенсація з державного дорожнього фонду до спеціальних фондів обласних бюджетів та бюджету м. Києва за підсумками першого півріччя 2018 р. здійснюється з урахуванням змін, затверджених цією постановою.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 21