• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 09 грудня 2019 р. № 1003
  Київ
  Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 49, ст. 1658, № 70, ст. 2458, № 71, ст. 2505), виклавши його в редакції, що додається.

  2. Гарантованому покупцю та постачальникам універсальних послуг:

  у семиденний строк з дня набрання чинності цією постановою привести договір купівлі-продажу електричної енергії в обсягах, необхідних для задоволення потреб побутових споживачів у відповідність з Положенням про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483;

  до 31 грудня 2019 р. здійснити коригування прогнозних обсягів електричної енергії, купленої постачальниками універсальних послуг у липні — листопаді 2019 року.

  3. Оператору системи передачі, операторам систем розподілу та гарантованому покупцю до 1 січня 2020 р. вжити заходів до припинення купівлі-продажу електричної енергії за граничною ціною виробника електричної енергії, виробленої на атомних електростанціях, в обсягах, що відповідають 80 відсоткам обсягів, необхідних для компенсації технологічних витрат електричної енергії на її передачу та розподіл електричними мережами.

          Прем’єр-міністр України                              О. ГОНЧАРУК

  Інд. 37