• In English
  • У вересні 2015 року в рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ОН у Нью-Йорку відбувся Саміт ООН зі сталого розвитку. Підсумковим документом Саміту “Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року” було затверджено 17 Цілей сталого розвитку та 169 завдань.

    Україна, як і інші країни-члени ООН, приєдналася до глобального процесу забезпечення сталого розвитку. Починаючи з 2016 року триває широкомасштабний і всеохоплюючий процес адаптації ЦСР з урахуванням українського контексту. Результатом цієї роботи стала національна система ЦСР, яка складається із 86 завдань національного розвитку.

    Розпорядженням Уряду затверджується перелік індикаторів, у розрізі яких буде здійснюватися збір даних для моніторингу реалізації ЦСР, а також передбачає, що Державна служба статистики забезпечить збір і оприлюднення таких даних та координацію робіт з розробки метаданих за індикаторами. Центральні органи виконавчої влади за участю державних органів та інших відповідальних за розрахунок індикаторів, у розрізі яких здійснюється збір даних для моніторингу реалізації ЦСР, забезпечують їх збір та розроблення метаданих і подають їх Державній службі статистики.

    Створена національна система завдань та індикаторів ЦСР забезпечує міцну основу для подальшого комплексного моніторингу країни та створює умови для впорядкування збирання даних для моніторингу ЦСР.

    Реалізація розпорядження надасть можливість забезпечити співставною на міжнародному рівні інформацією щодо прогресу України у досягненні ЦСР усіх заінтересованих користувачів, у тому числі державні органи, з метою прийняття ними обґрунтованих управлінських рішень.

    Кабінет Міністрів України
    Розпорядження
    від 21 серпня 2019 р. № 686-р
    Київ
    Питання збору даних для моніторингу реалізації цілей сталого розвитку

    1. Затвердити індикатори, у розрізі яких здійснюється збір даних для моніторингу реалізації цілей сталого розвитку, що додаються до оригіналу.

    2. Державній службі статистики:

    забезпечити збір даних для моніторингу реалізації цілей сталого розвитку та їх оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті;

    провести координацію робіт, пов’язаних з розробленням метаданих за індикаторами, затвердженими цим розпорядженням.

    3. Центральним органам виконавчої влади за участю державних органів та інших відповідальних за розрахунок індикаторів, у розрізі яких здійснюється збір даних для моніторингу реалізації цілей сталого розвитку, забезпечити збір даних та розроблення метаданих зазначених індикаторів і подання таких даних Державній службі статистики.

            Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

    Інд. 80