• In English
 • Урядом прийнято рішення про створення Експертно-кредитного агентства.

  20 грудня 2016 р. Верховною Радою України прийнято Закон України № 1792 “Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту”.

  Зазначеним Законом передбачено створення Кабінетом Міністрів України Експортно-кредитного агентства, що утворюється у формі приватного акціонерного товариства.

  Основною метою діяльності ЕКА є стимулювання масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження.

  ЕКА на добровільних засадах здійснює страхування, перестрахування, надає гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту, а також бере участь у реалізації програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

  ЕКА є уповноваженим Кабінетом Міністрів України на виконання функцій, забезпечення фінансових зобов’язань та здійснення прав, що випливають з двосторонніх угод України про сприяння та взаємний захист інвестицій, а також багатосторонніх міжнародно-правових актів України.

  Прийняті зміни створять умови для забезпечення захисту українських експортерів від ризиків неплатежів та фінансових втрат і підвищення конкурентоспроможності українських виробників на світових ринках.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 07 лютого 2018 р. № 65
  Київ
  Питання утворення Експортно-кредитного агентства

  Відповідно до статей 2 і 5 Закону України “Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Утворити приватне акціонерне товариство “Експортно-кредитне агентство” (далі — товариство).

  2. Здійснити приватне розміщення першого випуску акцій товариства у кількості 200 000 штук.

  3. Затвердити такі, що додаються:

  Статут приватного акціонерного товариства “Експортно-кредитне агентство”;

  Положення про наглядову раду приватного акціонерного товариства “Експортно-кредитне агентство”;

  Положення про правління приватного акціонерного товариства “Експортно-кредитне агентство”;

  Положення про ревізійну комісію приватного акціонерного товариства “Експортно-кредитне агентство”;

  Порядок проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду члена наглядової ради приватного акціонерного товариства “Експортно-кредитне агентство”.

  4. Міністерству економічного розвитку і торгівлі:

  забезпечити вчинення дій, пов’язаних із здійсненням приватного розміщення першого випуску акцій товариства, та оформлення і підписання відповідного рішення;

  затвердити результати приватного розміщення акцій товариства.

         Прем’єр-міністр України                             В. ГРОЙСМАН

  Інд. 67