• In English
  • Уряд затвердив новий порядок розпорядження геологічною інформацією.

    Прийняття постанови дає змогу вдосконалити правовідносин у сфері розпорядження геологічною інформацією, виходячи із сучасних реалій, шляхом унеможливлення виникнення неоднозначності при тлумаченні та застосуванні понять первинної та вторинної (обробленої) геологічної інформації, уникнути ризиків втрати такої інформації, створити передумови для її залучення в ринковий обіг.

    Також рішення Уряду дасть змогу забезпечити відкритість та доступність геологічної інформації, яка належить державі, та нівелювати необґрунтоване регуляторне навантаження на суб'єктів господарювання при розпорядженні такими даними. В цілому, новий порядок дозволяє реформувати систему поводження з геологічною інформацією для залучення значних іноземних інвестицій, а також сприяння прозорій системі управління даними щодо природних ресурсів.

    Кабінет Міністрів України
    Постанова
    від 07 листопада 2018 р. № 939
    Київ
    Питання розпорядження геологічною інформацією

    Відповідно до частини третьої статті 39 Кодексу України про надра Кабінет Міністрів України постановляє:

    1. Затвердити Порядок розпорядження геологічною інформацією, що додається.

    2. Установити, що призначення, тимчасове покладення виконання обов’язків або призначення виконуючого обов’язки керівника та затвердження статуту державного науково-виробничого підприємства “Державний інформаційний геологічний фонд України” здійснюється Державною службою геології та надр за погодженням з Міністерством екології та природних ресурсів.

    3. Внести до Положення про Міністерство екології та природних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 р. № 32 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 10, ст. 266; 2017 р., № 82, ст. 2517), та Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1174 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 3, ст. 192), зміни, що додаються.

    4. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

    5. Міністерству екології та природних ресурсів у тримісячний строк з дня набрання чинності цією постановою забезпечити у встановленому порядку затвердження порядку оцифрування геологічної інформації.

    6. Державній службі геології та надр у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою вжити необхідних заходів до оптимізації структури державного науково-виробничого підприємства “Державний інформаційний геологічний фонд України” з метою ефективного виконання завдань, визначених цією постановою.

    7. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади у тримісячний строк з дня набрання чинності цією постановою привести власні акти у відповідність із цією постановою.

    8. Міністерству екології та природних ресурсів, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів, Державній службі геології та надр, Державній фіскальній службі, Державній регуляторній службі внести у шестимісячний строк Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо запровадження Реєстру геологічної інформації.

           Прем’єр-міністр України                             В. ГРОЙСМАН

    Інд. 75