• In English
 • Уряд прийняв рішення щодо питань проведення ґендерно-правової експертизи.

  Постановою затверджено новий порядок проведення ґендерно-правової експертизи (чинного законодавства, нормативно-правових актів, які підлягають державній реєстрації, проектів нормативно-правових актів) та форми висновків. Також передбачається запровадження проведення громадської гендерно-правової експертизи проектів нормативно-правових актів. Згідно з прийнятим актом на юридичну службу розробника покладається функція проведення ґендерно-правової експертизи проектів та підготовки висновку; встановлюється взаємодія між Мін’юстом, Мінсоцполітики та Кабінетом Міністрів України; вносяться зміни до деяких актів Уряду та визнається таким, що втрачає чинність, чинний Порядок проведення ґендерно-правової експертизи.

  Прийняття постанови дозволить удосконалити механізм проведення ґендерно-правової експертизи та усунути дискримінаційні норми на етапі підготовки нормативно-правових актів та в чинних нормативно-правових актах.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 28 листопада 2018 р. № 997
  Київ
  Питання проведення гендерно-правової експертизи

  Відповідно до статті 4 Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок проведення гендерно-правової експертизи, що додається.

  2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2006 р. № 504 “Про проведення гендерно-правової експертизи” (Офіційний вісник України, 2006 р., № 15, ст. 1113).

  4. Рекомендувати фізичним, юридичним особам та громадським об’єднанням під час проведення громадської гендерно-правової експертизи проектів нормативно-правових актів керуватися висновком про проведення гендерно-правової експертизи проекту нормативно-правового акта за формою згідно з додатком 2 до Порядку, затвердженого цієї постановою.

  5. Ця постанова набирає чинності з 1 грудня 2018 року.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73