Кабінет Міністрів України Постанова  від 19 листопада 2025 р. № 1489 Київ

Про заснування академічних стипендій пам’яті захисників та захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, для курсантів, слухачів і ад’юнктів вищих військових навчальних закладів, що належать до сфери управління Міністерства оборони, та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, управління якими здійснює Міністерство оборони

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Заснувати 30 академічних стипендій пам’яті захисників та захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, для курсантів, слухачів і ад’юнктів вищих військових навчальних закладів, що належать до сфери управління Міністерства оборони, та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, управління якими здійснює Міністерство оборони (далі ¾ військові навчальні заклади).

2. Установити, що академічні стипендії пам’яті захисників та захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, курсантам, слухачам і ад’юнктам військових навчальних закладів призначаються за результатами навчального року. Порядок відбору кандидатів для отримання академічних стипендій, а також їх розподіл визначаються Міністерством оборони.

3. Визначити такі розміри академічних стипендій пам’яті захисників та захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, для:

курсантів військових навчальних закладів, які здобувають освітні ступені “бакалавр” або “магістр”, — 4000 гривень на місяць;

слухачів та ад’юнктів військових навчальних закладів — 10 000 гривень на місяць.

Виплата зазначених стипендій здійснюється за рахунок та в межах видатків, передбачених Міністерству оборони у Державному бюджеті України на відповідний рік на зазначені цілі.

4. Установити, що академічні стипендії пам’яті захисників та захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, курсантам, слухачам і ад’юнктам військових навчальних закладів виплачуються додатково до призначеного такому стипендіату грошового та іншого забезпечення.

5. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.


         Прем’єр-міністр України                                   Ю. СВИРИДЕНКО

Інд. 72