• In English
 • Уряд прийняв рішення передати НСЗУ функції у сфері здійснення відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів та затвердив порядок реімбурсації лікарських засобів.

  Дане рішення дозволить здійснювати відшкодування вартості (реімбурсацію) лікарських засобів для лікування окремих захворювань на підставі договорів про реімбурсацію з НСЗУ.

  Нагадаємо, що з 1 квітня 2019 р. НСЗУ здійснюватиме реімбурсацію лікарських засобів, відпущених за електронними рецептами, виписаними через електронну систему охорони здоров’я за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань”, затверджується єдиний перелік медичних станів, для яких здійснюється реімбурсація, а саме: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальна астма.

  Відтепер пацієнт зможе звернутись за отриманням лікарського засобу за рецептом до будь-якої аптеки або аптечного пункту, що беруть участь у програмі реімбурсації незалежно від місця проживання або місця виписки рецепта.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 27 лютого 2019 р. № 135
  Київ
  Деякі питання реімбурсації лікарських засобів

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  2. Установити, що:

  до 31 березня 2019 р. (включно) здійснюється відшкодування вартості лікарських засобів, відпущених за рецептами, виписаними на паперових рецептурних бланках, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, передбаченої Законом України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”;

  з 1 квітня 2019 р. реімбурсація лікарських засобів здійснюється виключно за електронними рецептами, виписаними через електронну систему охорони здоров’я, відповідно до Порядку реімбурсації лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 р. № 152 “Про забезпечення доступності лікарських засобів” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 26, ст. 749), з урахуванням змін, затверджених цією постановою;

  до затвердження Міністерством охорони здоров’я Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, реімбурсації підлягають лікарські засоби, включені до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого Міністерством охорони здоров’я.

  3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 1 і 3 цієї постанови, які набирають чинності з 1 квітня 2019 року.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73