• In English
 • Уряд прийняв рішення про деякі питання здійснення державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря, зокрема, затвердив порядок проведення таких заходів та визнав деякі постанови Кабінету Міністрів такими, що втратили чинність.

  Реалізація акта дозволить визначити основні вимоги до організації та здійснення державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря, взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування у процесі забезпечення їх інформацією щодо стану атмосферного повітря та інформування населення під час прийняття відповідних рішень.


  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 14 серпня 2019 р. № 827
  Київ
  Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря

  Відповідно до частини другої статті 32 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, що додається.

  2. Внести до Положення про державну систему моніторингу довкілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. № 391 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 13, ст. 495; 2001 р., № 55, ст. 2213, № 81, ст. 3283; 2018 р., № 76, ст. 2537), зміни, що додаються.

  3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  4. Обласним державним адміністраціям та органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, що здійснюють виконавчу владу на території відповідної зони, Київській міській державній адміністрації, міським радам, що виконують функції і повноваження місцевого самоврядування на території відповідної агломерації:

  1) у тримісячний строк з дня набрання чинності цією постановою:

  визначити у своєму складі структурний підрозділ або виконавчий орган, що виконуватиме функції органу управління якістю атмосферного повітря відповідно до цієї постанови;

  подати інформацію про визначені органи управління якістю атмосферного повітря Міністерству екології та природних ресурсів;

  опублікувати інформацію про визначені органи управління якістю атмосферного повітря в місцевих засобах масової інформації;

  2) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цією постановою забезпечити утворення комісій з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря;

  3) протягом одного року з дня набрання чинності цією постановою подати для погодження Міністерству екології та природних ресурсів програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

  5. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім
  пункту 1, який набирає чинності через один рік після набрання чинності цією постановою.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 75