• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 03 травня 2022 р. № 515
  Київ
  Деякі питання зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах

  Відповідно до пункту 3 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону України від 15 лютого 2022 р. № 2042-ІХ “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах (далі — Порядок), що додається.

  2. Державній податковій службі:

  щомісяця визначати відповідно до Порядку частки для зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, у розрізі бюджетів місцевого самоврядування з урахуванням актуального довідника місцевих бюджетів (далі — частки), оприлюднювати такі частки на своєму офіційному веб-сайті та подавати їх Державній казначейській службі не пізніше 15 числа кожного місяця;

  надавати роз’яснення щодо застосування норм Порядку.

  3. Державній казначейській службі щомісяця здійснювати розподіл акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, між відповідними бюджетами місцевого самоврядування згідно з отриманими частками не пізніше останнього робочого дня кожного місяця.

  4. До визначення на відповідний період часток акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, акумулюється на рахунках Державної казначейської служби, відкритих для зарахування інших коштів, тимчасово віднесених до надходжень місцевих бюджетів, з подальшим його розподілом за визначеними частками.

  5. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 травня 2022 року.     

       

  Прем’єр-міністр України                                               Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 67