• In English
 • Урядом прийнято постанову “Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2018 роціˮ.

  Постанову розроблено з метою забезпечення реалізації прикінцевих положень Бюджетного кодексу України в частині автоматичного перерахування у 2018 році 13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні та з ввезеного на митну територію України пального, пропорційно до обсягу його реалізації субʼєктами господарювання, до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування. Постановою затверджено відповідний Порядок зарахування частини зазначеного акцизного податку та часток для зарахування зазначених коштів.

  Прийняття постанови сприятиме належному фінансовому забезпеченню місцевих бюджетів у 2018 році.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 28 лютого 2018 р. № 116
  Київ
  Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2018 році

  Відповідно до пункту 431 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2018 році (далі — Порядок), що додається.

  2. Державній фіскальній службі подати до 10 липня 2018 р. Міністерству фінансів інформацію з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій про обсяг реалізованого за перше півріччя 2018 р. суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального у розрізі адміністративно-територіальних одиниць.

  3. Міністерству фінансів:

  розрахувати відповідно до Порядку частки для зарахування до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у другому півріччі 2018 р. та подати Кабінетові Міністрів України проект рішення про внесення відповідних змін до Порядку;

  надавати роз’яснення щодо застосування Порядку.

  4. Державній казначейській службі у двотижневий строк з дня набрання чинності:

  цією постановою здійснити розподіл частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, що надійшов з 1 січня 2018 р., між бюджетами місцевого самоврядування;

  змінами до Порядку, якими визначатимуться частки для зарахування до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у другому півріччі 2018 р., здійснити розподіл частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, що надійде з 1 липня 2018 р., між бюджетами місцевого самоврядування.

  5. Визнати такими, що втратили чинність:

  постанову Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 96 “Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 22,
  ст. 603);

  постанову Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 р. № 726 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 96” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 80, ст. 2444).

  6. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 67