• In English
 • Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо запровадження граничної ціни/тарифу на послуги для населення міст обласного значення та м. Києва з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води на опалюваний період 2019/20 року, який встановлюється органами місцевого самоврядування.

  Урядове рішення прийнято з метою гарантування доступності таких послуг для населення з урахуванням витрат суб’єктів господарювання на їх виробництво, транспортування та постачання. Це дасть змогу забезпечити населення послугами з постачання теплової енергії і постачання гарячої води за доступними тарифами та отримання виконавцями повної оплати таких послуг.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 26 червня 2019 р. № 560
  Київ
  Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг

  З метою захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг та відповідно до статті 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Установити на опалювальний сезон 2019/20 року такі граничні ціни/тарифи на послуги для населення міст обласного значення та м. Києва: 

  з постачання теплової енергії: у разі оснащення приладами обліку — 1400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності приладів обліку — 35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням податку на додану вартість);

  з постачання гарячої води: за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води — 83,66 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності рушникосушильників — 75,74 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість).

  Оплата населенням міст обласного значення та м. Києва послуг з постачання теплової енергії і постачання гарячої води здійснюється з урахуванням встановлених відповідними органами місцевого самоврядування цін/тарифів, які не перевищують граничні ціни/тарифи, що визначені цим пунктом.

  2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування міст обласного значення та м. Києва вжити заходів до неухильного виконання вимог, визначених пунктом 1 цієї постанови, та забезпечити здійснення перерахунку цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення до 1 вересня 2019 року.

  3. Рекомендувати:

  Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснювати щомісяця моніторинг цін/тарифів, зазначених у пункті 1 цієї постанови;

  органам місцевого самоврядування міст, які є адміністративними центрами районів, міст районного значення, селищ під час встановлення відповідних цін/тарифів для населення на опалювальний сезон 2019/20 року використовувати розміри цін/тарифів, визначені пунктом 1 цієї постанови.

         Прем’єр-міністр України                             В. ГРОЙСМАН

  Інд. 37