• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 20 березня 2022 р. № 328
  Київ
  Деякі питання забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання в умовах воєнного стану

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Установити, що:

  1) на період дії воєнного стану з метою задоволення нагальних потреб функціонування держави забезпечення населення територіальних громад в регіонах, на території яких тривають активні бойові дії, продовольчими товарами тривалого зберігання здійснюється безоплатно;

  2) обсяг закупівлі продовольчих товарів і пакувальних товарів для їх фасування з розрахунку на 10 млн. осіб для безоплатної видачі населенню формує Міністерство економіки.

  2. Затвердити перелік та обсяг продовольчих товарів і пакувальних товарів для їх фасування для безоплатної видачі населенню згідно з додатком.

  3. Визначити обласні військові адміністрації одержувачами товарів, визначених пунктом 2 цієї постанови.

  4. Обласним військовим адміністраціям:

  1) відповідно до переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми “єПідтримка”, у разі наявності потреби надавати Міністерству економіки заявку із зазначенням переліку, кількості (обсягу) та місця поставки продовольчих товарів з урахуванням кількості населення, яке потребує забезпечення товарами, визначеними пунктом 2 цієї постанови;

  2) забезпечити переробку зерна на борошно і крупи (за потреби) з компенсацією переробникам послуг з переробки та зберігання зерна за рахунок коштів державного бюджету, передбачених за програмою 3101710 “Здійснення АТ “Укрзалізниця” заходів з безперебійного функціонування залізничного транспорту та забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану”, на підставі актів переробників, підтверджених відповідними первинними бухгалтерськими документами;

  3) затвердити порядок безоплатної видачі населенню продовольчих товарів, визначених підпунктом 1 пункту 1 цієї постанови, та забезпечити їх видачу власними ресурсами;

  4) під час безоплатної видачі продовольчих товарів населенню забезпечити видачу встановлених обсягів на особу, зазначених у додатку, з допустимим відхиленням ± 20 відсотків.

  5. Закупівля товарів, зазначених у пункті 2 цієї постанови, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2022 р. № 185 “Деякі питання здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану” за рахунок коштів державного бюджету, передбачених за програмою 3101710 “Здійснення АТ “Укрзалізниця” заходів з безперебійного функціонування залізничного транспорту та забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану” згідно з КЕКВ 2620.

  6. Міністерству інфраструктури, акціонерним товариствам “Укрзалізниця” та “Укрпошта” вживати вичерпних заходів до безкоштовного перевезення товарів, зазначених у пункті 2 цієї постанови.

  7. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 2 березня 2022 р. № 185 “Деякі питання здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану” — із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 12 березня 2022 р. № 268 та від 16 березня 2022 р. № 287, і від 17 березня 2022 р. № 305 “Про особливості роботи акціонерного товариства “Укрпошта” зміни, що додаються.

               Прем’єр-міністр України                  Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 21