• In English
 • Уряд схвалив Стратегію відродження українського авіабудування на період до 2022 року. Також затверджено план заходів щодо її реалізації.

  Метою реалізації Стратегії є відновлення стабільного розвитку авіабудівної галузі та створення умов для формування рентабельного та високотехнологічного виробництва авіаційної техніки, яке спроможне забезпечити поступове збільшення обсягів розроблення, освоєння виробництва та продажу нових конкурентоспроможних моделей серійних, модернізованих пасажирських і транспортних літаків, вертольотів, літаків малої та безпілотної авіації, іншої авіаційної техніки.

  Стратегія реалізовуватиметься за такими напрямами:

  підтримка національного виробника;

  підвищення конкурентоспроможності продукції авіабудування;

  розроблення нових літаків і вертольотів та модернізація існуючих типів пасажирських і транспортних літаків, вертольотів тощо;

  створення і впровадження в серійне виробництво принципово нових технологій і засобів їх реалізації на авіаційних підприємствах;

  створення сприятливих умов для реалізації виготовлення авіаційної техніки, впровадження ефективних схем її продаж, зокрема з використанням лізингових схем.

  Реалізація стратегія дозволить збільшити випуск літаків, авіаційних двигунів та іншої авіаційної техніки. Крім того, це дозволить здійснити розроблення нових транспортних літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів та модернізацію існуючих пасажирських літаків Ан-140, Ан-148, Ан-158, АН-178 і транспортних літаків Ан-74, Ан-124 та вертольотів Ми-2, Ми-8.

  Кабінет Міністрів України
  Розпорядження
  від 10 травня 2018 р. № 429-р
  Київ
  Деякі питання вітчизняного авіабудування

  1. Схвалити Стратегію відродження вітчизняного авіабудування на період до 2022 року, що додається.

  2. Затвердити план заходів щодо реалізації Стратегії відродження вітчизняного авіабудування на період до 2022 року, що додається.

  3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, відповідальним за виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії відродження вітчизняного авіабудування на період до 2022 року, подавати щороку до 1 березня Міністерству економічного розвитку і торгівлі інформацію про стан його виконання для узагальнення та подання до 1 квітня Кабінетові Міністрів України звіту про хід реалізації зазначеної Стратегії.

  4. Визнати такими, що втратили чинність:

  розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2008 р. № 1656 “Про схвалення Стратегії розвитку вітчизняної авіаційної промисловості на період до 2020 року” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 1, ст. 19);

  розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 р. № 734 “Про доповнення Стратегії розвитку вітчизняної авіаційної промисловості на період до 2020 року” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 51, ст. 1757).

          Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН

  Інд. 21