• In English
 • Уряд прийняв рішення про надання одноразової грошової допомоги особам,  звільненим з полону 7 вересня 2019 р., у розмірі 100 тис. гривень.

  Постановою затверджено Порядок виплати зазначеної грошової допомоги та доручено здійснювати її виплату за сформованим СБУ списком.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 11 вересня 2019 р. № 845
  Київ
  Деякі питання соціальної підтримки осіб, яких було незаконно позбавлено особистої свободи

  З метою соціальної підтримки осіб, яких було незаконно позбавлено особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації та/або органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, тимчасово окупованій території України та/або території Російської Федерації, звільнених 7 вересня 2019 р., Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Установити, що одноразова грошова допомога особам, яких було незаконно позбавлено особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації та/або органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, тимчасово окупованій території України та/або території Російської Федерації, звільненим 7 вересня 2019 р., виплачується у розмірі 100 тис. гривень.

  2. Затвердити Порядок виплати одноразової грошової допомоги особам, яких було незаконно позбавлено особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації та/або органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, тимчасово окупованій території України та/або території Російської Федерації, звільненим 7 вересня 2019 р., що додається.

  3. Пункт 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо захисту і забезпечення прав та інтересів, соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю таких осіб, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей, у тому числі відшкодування витрат, пов’язаних з їх відвідуванням, надання особам, позбавленим особистої свободи, та членам їх сімей правової допомоги, медичних та соціальних послуг, а також деокупаційних заходів, здійснення виплат державних стипендій імені Левка Лук’яненка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 328 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 37, ст. 1291, № 62, ст. 2142, № 86, ст. 2829, № 100, ст. 3311; 2019 р., № 30, ст. 1055), доповнити підпунктом 7 такого змісту:

  “7) здійснення виплат одноразової грошової допомоги особам, яких було незаконно позбавлено особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації та/або органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, тимчасово окупованій території України та/або території Російської Федерації, звільнених 7 вересня 2019 р., відповідно до Порядку виплати одноразової грошової допомоги особам, яких було незаконно позбавлено особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації та/або органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, тимчасово окупованій території України та/або території Російської Федерації, звільненим 7 вересня 2019 р., затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2019 р. № 845 “Деякі питання соціальної підтримки осіб, яких було незаконно позбавлено особистої свободи”.”.

  4. Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб здійснювати виплату передбаченої пунктом 1 цієї постанови допомоги до набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повноважень та виконання функцій Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, що припиняється.

          Прем’єр-міністр України                              О. ГОНЧАРУК

  Інд. 73