• In English
 • Урядом визначено процедуру надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності.

  Документом передбачено, що відповідний статус надається особам, які включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності. Щоб отримати такий статус потрібно звернутися з відповідною заявою до органів соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування. Рішення про його надання буде прийнято протягом семи робочих днів з дня подання заяви.

  Крім того, постановою затверджено Порядок виготовлення та видачі посвідчення “Постраждалий учасник Революції Гідності”. Також затверджено зразок відповідного посвідчення.

  Реалізація акта не потребує додаткових витрат з державного бюджету. Всі необхідні видатки здійснюватимуться за рахунок і в межах коштів, що передбачаються Міністерству соціальної політики за бюджетною програмою “Створення і програмно-технічне забезпечення системи інформаційно-аналітичної підтримки, інформаційно-методичне забезпечення та виготовлення бланків посвідчень і нагрудних знаків для системи соціального захисту”.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 28 лютого 2018 р. № 119
  Київ
  Деякі питання соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності

  Відповідно до частини другої статей 161 і 18 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” Кабінет Міністрів України постановляє: 

  1. Затвердити такі, що додаються:

  Порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності;

  Порядок виготовлення та видачі посвідчення “Постраждалий учасник Революції Гідності”.

  2. Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення і програмно-технічного забезпечення системи інформаційно-аналітичної підтримки, інформаційно-методичного забезпечення та виготовлення бланків посвідчень і нагрудних знаків для системи соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 2012 р. № 154 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 17, ст. 616; 2013 р., № 21, ст. 703; 2015 р., № 46, ст. 1495; 2017 р., № 38, ст. 1205), зміну, що додається.

  3. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України
  від 14 листопада 2017 р. № 2203-VIII “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб”.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73