• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 01 березня 2022 р. № 174
  Київ
  Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Установити, що на період воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги від донорів (у значенні Закону України “Про гуманітарну допомогуˮ) здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання товаросупровідних документів або декларації, заповненої особою, що перевозить даний товар, за формою згідно з додатком, без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

  При цьому Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2000 р. № 544, не застосовується.

  2. Координація роботи з визнання гуманітарною допомогою товарів, що необхідні для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та цивільного захисту населення, здійснюється Кабінетом Міністрів України.

  3. Державній митній службі та Державній прикордонній службі на період воєнного стану забезпечити невідкладний пропуск через державний кордон України гуманітарної допомоги.

  4. Керівникам митниць, прикордонних загонів сприяти якнайшвидшому одержанню державою військової допомоги та гуманітарної допомоги.

  5. Міністерству закордонних справ забезпечити організацію роботи дипломатичних установ за кордоном щодо координації роботи логістичних центрів надання гуманітарної допомоги Україні в країні перебування.

  6. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2022 р. № 155 “Про особливості визнання гуманітарною допомогою товарів, необхідних для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та цивільного захисту населення в умовах введення воєнного стануˮ.

             Прем’єр-міністр України                     Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73