• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 08 вересня 2021 р. № 935
  Київ
  Деякі питання призначення і виплати довічних державних стипендій для громадян України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни, та про визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 139 і від 9 серпня 2017 р. № 568

  Відповідно до Указу Президента України від 14 травня 2021 р. № 193 “Про довічні державні стипендії для громадян України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок виплати довічних державних стипендій громадянам України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни та удостоєні Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) і Героїзму “Яд ва-Шем” звання Праведника народів світу або Єврейською Радою України — звання Праведника України чи Праведника Бабиного Яру, що додається.

  2. Призначити з 1 червня 2021 р. довічні державні стипендії громадянам України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни та удостоєні Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) і Героїзму “Яд ва-Шем” звання Праведника народів світу або Єврейською Радою України — звання Праведника України чи Праведника Бабиного Яру, за списком, що додається.

  3. Установити, що у разі необхідності включення осіб до списку громадян України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни та удостоєні Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) і Героїзму “Яд ва-Шем” звання Праведника народів світу або Єврейською Радою України — звання Праведника України чи Праведника Бабиного Яру, Міністерство культури та інформаційної політики разом з Українським інститутом національної пам’яті у разі потреби вносить проект відповідного акта Кабінетові Міністрів України.

  4. Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати довічних державних стипендій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 133 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 14, ст. 571; 2016 р., № 20, ст. 789), зміни, що додаються.

  5. Пенсійному фонду України забезпечити протягом п’яти календарних днів після набрання чинності цією постановою на підставі списку громадян України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни та удостоєні Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) і Героїзму “Яд ва-Шем” звання Праведника народів світу або Єврейською Радою України — звання Праведника України чи Праведника Бабиного Яру, які мають право на виплату довічних стипендій, надання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчим органам міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад інформації про місця отримання пенсії зазначеними особами.

  6. Визнати такими, що втратили чинність:

  постанову Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 139 “Про довічну стипендію пам’яті М. Жизневського” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 20, ст. 789);

  постанову Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 568 “Про внесення змін до пункту 4 Порядку виплати довічної стипендії пам’яті М. Жизневського” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 66, ст. 1956).

  Прем’єр-міністр України                                         Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73