• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 28 жовтня 2022 р. № 1213
  Київ
  Деякі питання прийняття у державну власність Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги та захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

  З метою виконання постанови Верховної Ради України від 17 лютого 2022 р. № 2077-ІХ “Про деякі питання захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) та збереження приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. На період дії Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” прийняти з власності Автономної Республіки Крим у державну власність частину майнового комплексу загальною площею 1 475,7 кв. метра, позначену у плані домоволодіння літерою “а”, будівлі, розміщеної за адресою: вул. Севастопольська, 17, м. Сімферополь, 95015, а саме Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги (далі — Собор), із віднесенням його до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики.

  2. Установити, що:

  1) ця постанова є підставою для державної реєстрації права власності держави на Собор;

  2) Міністерство культури та інформаційної політики не несе відповідальності за стан Собору та наявного в ньому майна до дня деокупації території Автономної Республіки Крим.

  3. З метою захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України):

  1) Раді міністрів Автономної Республіки Крим з урахуванням пункту 9 частини першої статті 27 Закону України “Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим” вжити заходів до передачі Собору у власність Кримської єпархії Православної Церкви України та про результати протягом трьох місяців поінформувати Кабінет Міністрів України;

  2) рекомендувати Верховній Раді Автономної Республіки Крим вжити заходів до захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Православної Церкви України, встановленого статтею 35 Конституції України, Законом України “Про свободу совісті та релігійні організації”.

  4. Міністерству культури та інформаційної політики:

  1) вжити заходів до державної реєстрації прав на Собор;

  2) опрацювати питання про передачу Собору в безоплатне користування Кримській єпархії Православної Церкви України;

  3) до 30 грудня 2022 р. поінформувати Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій про стан виконання цієї постанови.

  5. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 3 цієї постанови, зокрема:

  підпункту 1, який набирає чинності з дня, наступного за днем призначення Ради міністрів Автономної Республіки Крим в установленому законом порядку;

  підпункту 2, який набирає чинності з дня, наступного за днем відкриття першої сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим нового скликання, обраної в установленому законом порядку.

  Прем’єр-міністр України                                       Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73