• In English
 • Уряд прийняв рішення щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, яке відповідатиме складу нового Уряду.


  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 02 вересня 2019 р. № 829
  Київ
  Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади

  З метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та відповідно до пунктів 9 і 91 статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Перейменувати:

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на Міністерство розвитку громад та територій України;

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;

  Міністерство екології та природних ресурсів на Міністерство енергетики та захисту довкілля України;

  Міністерство у справах ветеранів на Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

  2. Реорганізувати:

  Міністерство аграрної політики та продовольства шляхом приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;

  Міністерство енергетики та вугільної промисловості шляхом приєднання до Міністерства енергетики та захисту довкілля;

  Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб шляхом приєднання до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

  3. Утворити Міністерство культури, молоді та спорту України, реорганізувавши шляхом перетворення Міністерство інформаційної політики та поклавши на утворений центральний орган виконавчої влади завдання та функції Міністерства культури і Міністерства молоді та спорту, що ліквідуються.

  4. Ліквідувати Міністерство культури і Міністерство молоді та спорту.

  5. Утворити Міністерство цифрової трансформації України, реорганізувавши Державне агентство з питань електронного урядування шляхом перетворення.

  6. Установити, що:

  центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками майна, прав та обов’язків органів, які реорганізуються;

  центральні органи виконавчої влади, що припиняються згідно з цією постановою, продовжують виконувати функції та повноваження у визначених сферах до завершення здійснення заходів з утворення та/або реорганізації центральних органів виконавчої влади, яким передаються повноваження та функції центральних органів виконавчої влади, що припиняються.

  7. Установити, що:

  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства є правонаступником майна, прав і обов’язків Міністерства аграрної політики та продовольства;

  Міністерство енергетики та захисту довкілля є правонаступником майна, прав і обов’язків Міністерства енергетики та вугільної промисловості;

  Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб є правонаступником майна, прав і обов’язків Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб;

  Міністерство культури, молоді та спорту є правонаступником майна, прав і обов’язків Міністерства культури і Міністерства молоді та спорту, що ліквідуються.

  8. Міністерству юстиції подати у тижневий строк в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проект акта Кабінету Міністрів України щодо утворення комісій з реорганізації Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерства інформаційної політики, Державного агентства з питань електронного урядування та утворення комісій з ліквідації Міністерства культури, Міністерства молоді та спорту.

  9. Віце-прем’єр-міністрові України ― Міністрові цифрової трансформації, Міністрові розвитку громад та територій, Міністрові розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністрові енергетики та захисту довкілля, Міністрові культури, молоді та спорту, Міністрові у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб у десятиденний строк забезпечити підготовку і внесення на розгляд Кабінету Міністрів України:

  проектів положень про відповідні центральні органи виконавчої влади;

  пропозицій щодо внесення до актів законодавства змін, що випливають з цієї постанови.

  10. Міністерству фінансів під час підготовки пропозицій щодо внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” передбачити видатки, необхідні для забезпечення виконання цієї постанови.

          Прем’єр-міністр України                              О. ГОНЧАРУК

  Інд. 81