• In English
 • Урядом врегульовано питання надання за кошти державного бюджету профілактичних послуг представникам груп підвищеного ризику щодо попередження інфікування ВІЛ, які до сьогодні надавались за рахунок міжнародної технічної допомоги.

  Відповідно до прийнятого рішення, передбачено закупівлю за бюджетні кошти послуг з:

  профілактики інфікування ВІЛ (консультування та інформування, розповсюдження презервативів та лубрикантів, обмін та видача шприців, тестування на ВІЛ, скринінг на туберкульоз) серед групи підвищеного ризику, та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ;

  догляду та підтримки у зв’язку з ВІЛ, зокрема формування прихильності до лікування та утримання під медичним наглядом, залучення партнерів до медичних послуг, залучення людей, які вживають наркотики ін’єкційним способом, для отримання медичної допомоги та утримання в програмах лікування.

  Закупівля зазначених послуг здійснюватиметься державною установою “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України” за допомогою процедур публічних закупівель в межах бюджетної програми “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру”.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 12 червня 2019 р. № 497
  Київ
  Деякі питання надання послуг представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людям, які живуть з ВІЛ

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства охорони здоров’я стосовно здійснення з 1 липня 2019 р. закупівлі послуг з профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та послуг з догляду та підтримки у зв’язку з ВІЛ (далі — послуги) у межах обсягу видатків Міністерства охорони здоров’я, які передбачаються у відповідному році на заходи щодо протидії поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ.

  2. Установити, що:

  1) до послуг з профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ належать послуги з надання цільових інформаційних, освітніх та комунікаційних послуг щодо інфікування ВІЛ та зменшення шкоди, розповсюдження презервативів та лубрикантів, обміну та видачі шприців, тестування на ВІЛ, скринінгу на туберкульоз. Отримувачами зазначених послуг з профілактики ВІЛ є чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками, особи, які надають сексуальні послуги за винагороду, люди, які вживають наркотичні засоби ін’єкційним способом;

  2) до послуг з догляду та підтримки у зв’язку з ВІЛ належать послуги із залучення партнерів людей, які живуть з ВІЛ, до надання послуг з медичного обслуговування населення, пов’язаних з ВІЛ; формування прихильності до лікування ВІЛ та утримання під медичним наглядом; залучення людей, які вживають наркотичні засоби ін’єкційним способом до отримання медичної допомоги у зв’язку з ВІЛ та формування прихильності до лікування. Отримувачами послуг з догляду та підтримки у зв’язку з ВІЛ є люди, які живуть з ВІЛ та отримують антиретровірусну терапію або готуються до початку її проведення, та їх статеві партнери, яким невідомо про свій ВІЛ-статус;

  3) закупівля послуг за бюджетні кошти, контроль за якістю та обсягом наданих послуг здійснюються державною установою “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України” в установленому законодавством порядку;

  4) забезпечення надавачів послуг медичними виробами (презервативами, лубрикантами та шприцами) здійснюється за рахунок міжнародної технічної та донорської допомоги або інших джерел, не заборонених законодавством.

  3. Визначити, що надавачами послуг є заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або фізичні особи-підприємці, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та надають на її основі послуги з медичного обслуговування населення, а також громадські та благодійні організації, що більше двох років працюють у сфері протидії поширенню ВІЛ-інфекції та надання послуг, спрямованих на забезпечення лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, догляду, підтримки та соціального захисту груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ.

  4. Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 р. № 298 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 22, ст. 917; 2012 р., № 65, ст. 2667; 2013 р., № 48, ст. 1718; 2015 р., № 69, ст. 2260; 2018 р., № 23, ст. 774, № 90, ст. 2967), зміни, що додаються.

  5. Міністерству охорони здоров’я затвердити до 1 липня 2019 р. в установленому законодавством порядку:

  порядок надання послуг з профілактики ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ;

  порядок надання послуг з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ;

  методики розрахунку та граничні тарифи послуг з профілактики ВІЛ серед групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та надання послуг з догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ.

         Прем’єр-міністр України                             В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73