• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 29 червня 2021 р. № 677
  Київ
  Деякі питання формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства охорони здоров’я та Міністерства цифрової трансформації стосовно запровадження з урахуванням рекомендацій Європейської Комісії 2021/472 від 17 березня 2021 р. сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби (далі — COVID-сертифікат).

  2. Затвердити Порядок формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, що додається.

  3. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 1, ст. 14, № 17, ст. 664, № 19, ст. 811, № 27, ст. 1442) — із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 583 і від 16 червня 2021 р. № 611, зміни, що додаються.

  4. Міністерству охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації розробити та подати в місячний строк в установленому порядку Кабінетові Міністрів України:

  правила підтвердження чинності COVID-сертифіката;

  зразок COVID-сертифіката.

  5. Міністерству цифрової трансформації за наявності технічної можливості отримувати дані від центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я, забезпечити формування, відображення та підтвердження чинності COVID-сертифіката через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

  6. Міністерству закордонних справ:

  забезпечити внесення даних щодо можливості використання COVID-сертифіката для перетину державного кордону іноземних держав до інтерактивного ресурсу для відображення особливостей в’їзду до іноземних держав;

  забезпечити в установленому порядку за погодженням з Міністерством охорони здоров’я укладення міжнародних договорів про взаємне визнання COVID-сертифікатів;

  здійснювати інформування Адміністрації Державної прикордонної служби про умови укладених міжнародних договорів про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

  7. Адміністрації Державної прикордонної служби:

  забезпечити проведення перевірки наявності COVID-сертифікатів, належності пред’явлених COVID-сертифікатів громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, особам, яких Україною визнано біженцями чи такими, які потребують додаткового захисту, або громадянам держав, з якими Україною укладено міжнародні договори про взаємне визнання COVID-сертифікатів;

  забезпечити в разі наявності технічної можливості підтвердження чинності COVID-сертифікатів осіб, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

          Прем’єр-міністр України                                      Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73