• In English
 • Уряд схвалив постанову щодо деяких питань діяльності Спільного комітету Україна — ЄАВТ.

  Рішення прийняте з метою належної імплементації положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ.

  Постановою врегульовано питання організації діяльності Спільного комітету та його підкомітетів і робочих груп, зокрема шляхом визначення представників від України у його складі та процедури схвалення, опублікування та виконання прийнятих ним рішень.

  Нагадаємо, що Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ (Швейцарія, Ліхтенштейн, Норвегія та Ісландія), яка набрала чинності 1 червня 2012 р., охоплює питання торгівлі товарами (промисловими, сільськогосподарськими, рибою і морською продукцією), послугами та врегулювання спорів.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 12 грудня 2018 р. № 1047
  Київ
  Деякі питання діяльності Спільного комітету Україна — ЄАВТ

  З метою належної організації діяльності Спільного комітету Україна — ЄАВТ (далі — Спільний комітет) та його підкомітетів і робочих груп, утворених відповідно до статті 8 Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ (далі — Угода), Кабінет Міністрів України постановляє: 

  1. Установити, що з Української Сторони:

  1) співголовою Спільного комітету є Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економічного розвитку і торгівлі;

  2) заступником співголови Спільного комітету є заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі — Торговий представник України;

  3) представником у секретаріаті Спільного комітету є працівник структурного підрозділу з питань забезпечення функціонування двосторонніх органів, утворених відповідно до Угоди, Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

  2. Склад Української частини Спільного комітету, підкомітетів і робочих груп затверджується співголовою Спільного комітету.

  Співголова Спільного комітету може залучати до діяльності Української частини Комітету експертів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які не входять до її складу.

  3. Координація роботи Української частини Спільного комітету здійснюється Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

  4. Підготовка і проведення засідань та прийняття рішень Спільного комітету здійснюється в порядку, встановленому статтею 8 Угоди і Регламентом Спільного комітету Україна — ЄАВТ.

  5. Проекти рішень Спільного комітету з питань, передбачених пунктом 7 статті 8 Угоди, вносяться в установленому порядку Кабінетові Міністрів України для схвалення.

  6. Рішення Спільного комітету публікуються в Офіційному віснику України і набирають чинності відповідно до порядку, визначеного в них.

  7. Абзац третій підпункту 2 пункту 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення двостороннього співробітництва України з іноземними державами та міжнародними організаціями, інформаційного та організаційного забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2012 р. № 242 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 23, ст. 886; 2015 р., № 46, ст. 1491, № 89, ст. 2970), після слова “ОЧЕС” доповнити словом “, ЄАВТ”.

  8. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади відповідно до повноважень забезпечувати виконання рішень Спільного комітету.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 27