• In English
 • Уряд прийняв зміни до низки нормативно-правових актів щодо поліпшення цифрового функціонування органів виконавчої влади.

  Прийняття документа забезпечить дотримання засад реалізації органами виконавчої влади принципу державної політики цифрового розвитку “цифровий за замовчуванням”. Такий принцип означає переведення у цифровий формат тих аналогових систем, розвиток та підтримка яких є очевидно невигідними та неефективними.

  Реалізація рішення Уряду забезпечить доступ до даних, знань, послуг та інших інформаційних продуктів органів державної влади та органів місцевого самоврядування не лише зсередини самих органів, але також і з-за їх меж (фізичних і віртуальних) іншим органам і секторам економіки.

  Дотримання політики цифрового розвитку “цифровий за замовчуванням” допоможе сформувати спільний підхід до надання доступу до своїх адміністративних та інших послуг через інтернет, безшовної їх інтеграції, розпоряджання своїми електронними інформаційними ресурсами, вирішення питань безпеки та захисту даних. Таким чином, органи виконавчої влади зможуть заощаджувати час, зменшувати витрати, підвищувати прозорість і покращувати якість послуг, які вони надають громадянам і підприємствам.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 30 січня 2019 р. № 56
  Київ
  Деякі питання цифрового розвитку

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити засади реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку, що додаються.

  2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

  протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою привести власні акти у відповідність із цією постановою та розглянути можливість утворення та забезпечення функціонування структурних підрозділів (спеціалістів) з питань цифрового розвитку в межах граничної чисельності працівників апарату міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;

  протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою підготувати пропозиції щодо внесення змін до актів законодавства, зокрема у сфері архівної справи та діловодства, та подати їх Державному агентству з питань електронного урядування для узагальнення.

  4. Державному агентству з питань електронного урядування:

  здійснювати моніторинг та методичне забезпечення запровадження органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку;

  протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою затвердити методичні рекомендації з дотримання засад реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку та розроблення положення про структурний підрозділ (спеціаліста) з питань цифрового розвитку;

  подати в установленому порядку пропозиції щодо приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність із засадами, затвердженими цією постановою.

  5. Рекомендувати державним органам та органам місцевого самоврядування дотримуватися засад, затверджених пунктом 1 цієї постанови, та привести власні акти у відповідність із цією постановою.

  6. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 1, 4 і 6 затверджених цією постановою змін, які набирають чинності через два місяці з дня опублікування цієї постанови.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 49