• In English
  • Урядом прийнято рішення про деякі питання реалізації пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві та створення оперативно-диспетчерських служб.

    Реалізація акта сприятиме реалізації пілотного проекту у пілотних регіонах, створенню та опрацюванню нової моделі організації та надання екстреної медичної допомоги, спроможної забезпечити вчасне, якісне та ефективне реагування на випадки невідкладних станів; забезпеченню модернізації оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; задоволенню потреб пілотних регіонів у спеціалізованому санітарному транспорті екстреної медичної допомоги; створенню навчально-тренувальних симуляційних центрів екстреної медичної допомоги у пілотних регіонах.

    Нагадаємо, що Законом України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” МОЗ за бюджетною програмою на створення оперативно-диспетчерських служб, на реалізацію пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві передбачено кошти в обсязі 922 568,9 тис. гривень.

    Кабінет Міністрів України
    Постанова
    від 22 травня 2019 р. № 425
    Київ
    Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві та створення оперативно-диспетчерських служб

    Відповідно до частини другої статті 97 та статті 108 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

    1. Запровадити протягом 2019 року пілотний проект щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві (далі — пілотний проект).

    2. Визначити, що учасниками пілотного проекту є центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької, Донецької, Одеської, Полтавської, Тернопільської областей та м. Києва.

    3. Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення оперативно-диспетчерських служб, на реалізацію пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві, що додаються.

    4. Установити, що під час реалізації пілотного проекту у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві створюється новий механізм організації та надання екстреної медичної допомоги, спрямованої на забезпечення вчасного, якісного та ефективного реагування на випадки невідкладних станів.

    5. Міністерству охорони здоров’я забезпечити погодження розподілу у 2019 році  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення оперативно-диспетчерських служб, на реалізацію пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

    6. Міністерству охорони здоров’я:

    забезпечити оприлюднення щокварталу інформації про реалізацію пілотного проекту на своєму офіційному веб-сайті;

    подати до 1 квітня 2020 р. Кабінетові Міністрів України та Міністерству фінансів звіт про результати реалізації пілотного проекту та пропозиції щодо його запровадження на території всіх регіонів України.

            Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

    Інд. 73