• In English
 • Урядом прийнято рішення, спрямоване на забезпечення реалізації ініціативи із запровадження послуги “муніципальна няня” з догляду за дитиною до трьох років. Затверджено порядок відшкодування вартості такої послуги.

  Порядком визначено, що:

  відшкодування вартості послуги “муніципальна няня” є щомісячною адресною компенсаційною виплатою матері/батьку або опікуну дитини до трьох років;

  компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується отримувачу послуги “муніципальна няня” (батько/мати або опікун) у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею.

  Компенсація надається за умови укладання угоди/ договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги “муніципальна няня” (батько/мати або опікун) та муніципальною нянею (фізична особа-підприємець/юридична особа).

  Компенсація послуги “муніципальна няня” не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

  Реалізація прийнятого Урядом рішення сприятиме створенню додаткових робочих місць, якісному та гарантованому отриманню послуги догляду за дитиною до трьох років, створенню умов для зміцнення інституту сім’ї та забезпечення належних соціально-економічних умов її життєдіяльності.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 30 січня 2019 р. № 68
  Київ
  Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, що додається.

  2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 р. № 256 “Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 10, ст. 482; 2003 р., № 44, ст. 2309; 2018 р., № 16, ст. 545, № 22, ст. 733, № 54, ст. 1884) і від 30 травня 2018 р. № 427 “Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 46, ст. 1618, № 68, ст. 2285) зміни, що додаються.

  3. Обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити:

  починаючи з 1 січня 2019 р. відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року;

  подання Міністерству соціальної політики щомісяця до 10 числа інформації про призначення та виплату відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”.

  4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування під час здійснення відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” керуватися Порядком, затвердженим цією постановою.

          Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73