• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 06 грудня 2022 р. № 1359
  Київ
  Деякі питання забезпечення закупівлі, зберігання і постачання світлих нафтопродуктів для задоволення стратегічних потреб держави

  Відповідно до статті 121 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” та з метою задоволення стратегічних потреб держави у світлих нафтопродуктах, збільшення та формування інфраструктури зберігання світлих нафтопродуктів Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Установити, що:

  1) передані акціонерному товариству “Українська залізниця” (далі — АТ “Укрзалізниця”) об’єкти державної власності, призначені для зберігання і постачання світлих нафтопродуктів, закріплюються за ним на праві господарського відання;

  2) АТ “Укрзалізниця”:

  забезпечує створення, зокрема на базі переданих йому на праві господарського відання об’єктів державної власності, призначених для зберігання і постачання світлих нафтопродуктів, утримання та експлуатацію інфраструктури зберігання і постачання світлих нафтопродуктів;

  закуповує світлі нафтопродукти до інфраструктури зберігання, здійснює їх реалізацію у порядку та в обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.

  2. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 р. № 1282 “Про затвердження Порядку вилучення і передачі військового майна Збройних Сил” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 36, ст. 1690; 2022 р., № 25, ст. 1325) зміни, що додаються.

  3. Міністерству оборони протягом семи календарних днів подати Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури інформацію про функціональну спроможність центрів забезпечення пальним, баз, складів пального, резервуарів, трубопроводів Збройних Сил, які не використовуються та/або потребують залучення капітальних інвестицій.

  4. Міністерству оборони разом з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Фондом державного майна, Державною службою статистики та АТ “Укрзалізниця” у двотижневий строк узгодити відповідно до Порядку вилучення і передачі військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2002 р. № 1282 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 36, ст. 1690), пропозиції щодо вилучення та передачі АТ “Укрзалізниця” на праві господарського відання військового нерухомого майна, призначеного для зберігання і постачання світлих нафтопродуктів, та подати їх до Міністерства економіки.

  5. Міністерству економіки в місячний строк після отримання від Міністерства оборони зазначених у пункті 4 цієї постанови пропозицій забезпечити відповідно до Порядку вилучення і передачі військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 р. № 1282, підготовку проекту рішення Кабінету Міністрів України щодо вилучення та передачі відповідного військового нерухомого майна АТ “Укрзалізниця” на праві господарського відання.

  6. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури разом з Міністерством фінансів подати в установленому порядку Кабінету Міністрів України пропозиції щодо забезпечення фінансування АТ “Укрзалізниця” будівництва, реконструкції, ремонту, модернізації переданих об’єктів державної власності, призначених для зберігання і постачання світлих нафтопродуктів, а також закупівлі АТ “Укрзалізниця” світлих нафтопродуктів для закладення (зберігання/оновлення/продажу) їх для стратегічних потреб держави.


                   Прем’єр-міністр України                      Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 21