• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 13 червня 2023 р. № 624
  Київ
  Деякі питання забезпечення функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України

  Відповідно до статті 14 Закону України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України” (далі — Закон) Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, що додається.

  2. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 380 “Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 28, ст. 1539, № 39, ст. 2089, № 65, ст. 3922) зміни, що додаються.

  3. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі — Реєстр пошкодженого та знищеного майна), та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва; між Реєстром пошкодженого та знищеного майна та Єдиною цифровою інтегрованою інформаційно-аналітичною системою управління процесом відбудови інфраструктури.

  4. Міністерству цифрової трансформації забезпечити:

  1) протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою технічну можливість збору та передачі держателю Реєстру пошкодженого та знищеного майна заяв про надання компенсації засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

  2) протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою повідомлення громадян України, які подали інформаційні повідомлення до набрання чинності Законом, про необхідність подання додаткових відомостей, які містяться в заяві про надання компенсації, визначені підпунктом 4 пункту 35 Порядку ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та документів, визначених частиною сьомою статті 4 Закону;

  3) можливість отримувати витяги з Реєстру пошкодженого та знищеного майна стосовно об’єктів пошкодженого чи знищеного майна, щодо яких було подано інформаційне повідомлення фізичними особами з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) та юридичними особами з використанням Порталу Дія.

  5. Міністерству цифрової трансформації та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним веб-порталом відкритих даних та Реєстром пошкодженого та знищеного майна для оприлюднення встановлених наборів даних.

  6. Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Реєстром пошкодженого та знищеного майна та Державним земельним кадастром.

  7. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.

  8. Міністерству у справах ветеранів та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.

   9. Міністерству соціальної політики та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиною інформаційною системою соціальної сфери та Реєстром пошкодженого та знищеного майна. 

  10. Міністерству внутрішніх справ та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.

  11. Рекомендувати органам місцевого самоврядування забезпечити:

  1) внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна відомостей:

  щодо пошкоджених та знищених об’єктів нерухомого майна;

  щодо власників нерухомого майна;

  2) підвантаження актів комісійного обстеження, технічних звітів та інших документів, що підтверджують пошкодження чи знищення майна.


            Прем’єр-міністр України                        Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 21