• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 08 березня 2024 р. № 268
  Київ
  Деякі питання використання коштів, що надходять на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Зупинити дію абзацу третього підпункту 1 пункту 3 та абзацу третього пункту 8 Порядку використання рахунків для залучення добровільних внесків (благодійних пожертв) на підтримку України “UNITED24”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 472 “Деякі питання використання коштів, що надходять на рахунки для залучення добровільних внесків (благодійних пожертв) на підтримку України” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 35, ст. 1915; 2023 р., № 78, ст. 4422; 2024 р., № 2, ст. 49) (далі — Порядок).

  2. Установити, що:

  1) кошти із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил, перерахування яких військовим частинам Збройних Сил, інших військових формувань, підрозділи яких ведуть воєнні (бойові) дії на лінії бойового зіткнення (далі — військові частини), було до набрання чинності цією постановою погоджено з Міністерством оборони відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 3 Порядку та не здійснено, перераховуються таким військовим частинам та використовуються ними лише для задоволення першочергових потреб в:

  озброєнні, військовій та спеціальній техніці, безпілотних авіаційних комплексах, безпілотних літальних апаратах цивільного призначення та подвійного використання, запасних частинах до них;

  лікарських засобах, медичних виробах, допоміжних засобах до них, медичному обладнанні;

  засобах індивідуального захисту.

  Військові частини, що отримали кошти із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил відповідно до цього підпункту, інформують головного розпорядника бюджетних коштів, до мережі якого вони включені, про отримання та використання таких коштів;

  2) кошти із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил, перераховані військовим частинам відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 3 Порядку до набрання чинності цією постановою, можуть використовуватися зазначеними військовими частинами для задоволення першочергових потреб. Про використання таких коштів військові частини інформують головного розпорядника бюджетних коштів, до мережі якого вони включені.

  3. Міністерству оборони у десятиденний строк з дня набрання чинності цією постановою подати Національному банку інформацію про обсяги коштів, що можуть бути перераховані військовим частинам згідно з підпунктом 1 пункту 2 цієї постанови.

          Прем’єр-міністр України                                                              Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 49