• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 24 березня 2023 р. № 280
  Київ
  Деякі питання управління пунктами пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Визначити:

  Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері розвитку, будівництва, реконструкції, ремонту, облаштування та модернізації пунктів пропуску через державний кордон;

  Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань розвитку, будівництва, ремонту, облаштування та модернізації пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення і їх утримання.

  2. Погодитися з пропозицією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури щодо передачі об’єктів державної власності пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

  3. Державній митній службі разом з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури затвердити у тижневий строк з дня набрання чинності цією постановою план заходів з передачі об’єктів державної власності пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

  4. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури разом з Державною митною службою розробити у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою порядок взаємодії між Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, Державною митною службою, Адміністрацією Державної прикордонної служби та Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань експлуатації пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення, в якому передбачити, зокрема, механізм виконання вимог Митного кодексу України в частині забезпечення конфіденційності інформації технічних систем, що використовуються органами контролю, та внести його в установленому порядку Кабінетові Міністрів України для затвердження.

  5. Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури та Державній митній службі вжити необхідних заходів до:

  передачі об’єктів державної власності пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури відповідно до законодавства;

  оформлення разом з місцевими органами виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування прав на земельні ділянки під зазначеними об’єктами, які передаються.

  Державній митній службі, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечити безперебійне функціонування пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення незалежно від стану оформлення документів, необхідних для передачі таких пунктів пропуску.

  6. Державній митній службі, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів під час формування бюджетних пропозицій та бюджетних запитів передбачати щороку видатки на відшкодування витрат, пов’язаних з утриманням пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення. Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури під час формування бюджетних пропозицій та бюджетних запитів передбачати щороку видатки на проектування, будівництво, ремонт, облаштування, модернізацію та утримання пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення.

  7. Державній митній службі забезпечити:

  до 1 червня 2023 р. передачу об’єктів державної власності діючих пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури з урахуванням вимог Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 38, ст. 1405);

  передачу об’єктів державної власності пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення, на яких виконуються будівельні роботи відповідно до Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги, до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури протягом двох місяців після завершення робіт за зазначеним Договором;

  передачу об’єктів державної власності пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення, розташованих на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури у місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану.

  8. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  9. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади привести у місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

  Прем’єр-міністр України                                  Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 21